O nas

Istniejemy na rynku outsourcingu usług księgowych, kadrowych administracyjnych, controllingu a także usług doradztwa prawno-podatkowego od 1996 r.

Łączymy nowoczesność (młody, dynamiczny zespół pracowników, nowe technologie komunikacji, nowoczesne oprogramowanie, stały kontakt online) z tradycją opartą na wiedzy i doświadczeniu właścicieli.

Z satysfakcją i pełnym zaangażowaniem uczestniczymy w rozwoju i przyczyniamy się do sukcesu biznesowego naszych klientów.

Dobro klienta jest dla nas najwyższą racją, dlatego cieszymy się zaufaniem naszych klientów od kilkudziesięciu lat. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych we wszelkich formach prawnych od momentu rejestracji podmiotu. Naszym atutem są najwyższe kwalifikacje zawodowe zespołu zarządzającego i dbałość o stałe podnoszenie poziomu usług służących satysfakcji naszych klientów, co przekłada się na sprawne i efektywne prowadzenie powierzonych nam przez nich spraw.

Naszymi kluczowymi klientami są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością także z kapitałem zagranicznym i oddziały zagranicznych osób prawnych, którym zapewniamy obsługę w języku angielskim.

W trakcie współpracy, opartej na strategii outsourcingu, w zakresie zleconym przez klienta oferujemy również:

 • cykliczne raportowanie dostosowane do standardów obowiązujących w strukturze organizacyjnej klienta,
 • sporządzanie analiz, zestawień i audytów wewnętrznych na potrzeby organów obsługiwanych jednostek;
 • uczestniczymy poprzez dokonywanie czynności przygotowawczych we wszelkich zewnętrznych audytach zleconych przez nadzór właścicielski obsługiwanych podmiotów gospodarczych;
 • współpracujemy z czołowymi licencjonowanymi audytorami m.in.: KPMG, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, BDO, Grand Thornton.
 • przygotowujemy roczne sprawozdania finansowe jednostek,
 • obsługujemy Zgromadzenia Wspólników i Akcjonariuszy sporządzając projekty uchwał i zarządzeń.
 • wykonujemy zestawienia do sprawozdań konsolidacyjnych,
 • obsługujemy fuzje i przejęcia;
 • opracowujemy wnioski i rozliczamy dotacje unijne.

 

Ponadto, w ramach outsourcingu opierającego się na nowoczesnej strategii zarządzania:

 • istnieje możliwość oddelegowania naszych pracowników celem bezpośredniego świadczenia usług księgowych i kadrowych w siedzibie klienta;
 • istnieje możliwość operowania na programie u klienta;
 • prowadzimy szkolenia kadry administracyjnej klienta.
 • posiadamy licencję Ministerstwa Finansów upoważniającą do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
 • posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC i majątkowe.
 • jesteśmy zobligowani prawem do zachowania tajemnicy zawodowej.

 

Obecnie wszyscy pracownicy Toruń Consulting Group Sp. z o.o. posiadają kierunkowe wyższe magisterskie wykształcenie uniwersyteckie poparte praktyką w kraju i zagranicą. Nasi konsultanci posiadają także tytuły doktora nauk prawnych i ekonomicznych. Posiadają także odpowiednią wiedzę z zakresu outsourcingu.

W trosce o dobro i sukces naszych klientów stawiamy sobie wysokie wymagania profesjonalizmu zawodowego. Nie istnieją zagadnienia, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać, dlatego oferujemy także możliwość korzystania ze wsparcia Kancelarii Radcy Prawnego we wszelkich obszarach prawa istotnych dla biznesu z pełnym zakresem reprezentacji przed sądami we wszystkich instancjach w tym również przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, Sądem Najwyższym i Trybunałem Konstytucyjnym.

 

Nie boimy się spraw trudnych i precedensowych.


Sporządzamy audyty prawne (due diligence), opinie prawne i dokumenty prawne. Wspieramy klienta w trakcie negocjacji. Opracowujemy strategie obrony i pisma procesowe. Podejmujemy się mediacji. Mamy doświadczenie w zdalnej pracy zespołowej.

Zakres świadczonych usług reguluje każdorazowo umowa z klientem. Oferujemy usługi pakietowe oraz indywidualne ad hoc dostosowując się do potrzeb i możliwości każdego klienta.

 

Korzyści wynikające z obsługi biura rachunkowego:

Podatnicy zlecając nam prowadzenie obsługi rachunkowo-kadrowej, zyskują nie tylko sojusznika w zmaganiach z fiskusem, ZUS, GUS, PFRON oraz innymi instytucjami publicznymi, lecz także mogą oprzeć się na swoim zaufanym doradcy podatkowym i księgowym ponoszącym pełną odpowiedzialność za skutki świadczonych usług. Podpisujemy deklaracje podatkowe klienta w swoim imieniu. Naszym atutem jest kompleksowa obsługa podmiotów gospodarczych w zakresie księgowym, kadrowym, prawno-podatkowym oraz ogólnoekonomicznym, w tym także w zakresie outsourcingu. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego klienta oraz połączenie obsługi księgowej, kadrowej z doradztwem prawnym, podatkowym i ekonomicznym np. jak optymalizować obciążenia podatkowe, jak przekształcić firmę w kierunku jak najbardziej zmniejszającym obciążenia przedsiębiorstwa, co gwarantuje wymierne korzyści w obsługiwanych firmach.

Nasza oferta skierowana jest do każdego rodzaju podmiotów gospodarczych (od osób fizycznych i wszelkich form ich działalności gospodarczej do osób prawnych i zagranicznych oddziałów osób prawnych).

 

Prowadzimy:

 • ryczałt ewidencjonowany,
 • księgi przychodów i rozchodów;
 • księgi handlowe czyli tzw. pełną księgowość;
 • opracowujemy politykę rachunkową firmy, dostosowując ją do specyfiki działalności każdego klienta;
 • prowadzimy obsługę kadrowo-administracyjną;
 • obsługujemy w naszej siedzibie wszelkie kontrole w tym reprezentujemy klienta w postępowaniu podatkowym;
 • wykonujemy analizy ekonomiczne na zlecenie banków i innych instytucji wspierających biznes;
 • sporządzamy i rozliczamy projekty unijne;
 • prowadzimy usługi controllingu i comiesięcznego raportowania finansowo- księgowego na zlecenie firm- matek w języku angielskim.

 

Wczuwamy się w indywidualne potrzeby właścicieli firm bądź ich przedstawicieli, którzy wolą skupić się na rozwoju firmy, niż na śledzeniu coraz szybciej zmieniających się przepisów podatkowych. W ten sposób przyczyniamy się również do sukcesu każdego przedsięwzięcia gospodarczego klienta, z którym się identyfikujemy.

 

W ramach outsourcingu, współpraca z nami zdejmuje z klienta nie tylko ciężar „mrówczej papierkowej roboty” oraz konieczność kontaktu z Urzędem Skarbowym, ZUS-em GUS-em, PFRON i organami celnymi, lecz stanowi stałe wsparcie dla kadry zarządzającej podmiotu. Przedsiębiorcy często się skarżą, że po podpisaniu umowy ich biura rachunkowe przestają się nimi interesować. Z naszej strony zawsze zapewniamy odpowiedź na wszystkie Państwa pytania oraz udzielamy porad. Zawsze można liczyć u nas na miłą, fachową, kompleksową i szybką obsługę, również w języku angielskim i przez internet.

 

Współpraca:

Jeżeli zdecydowali sie Państwo na podjęcie współpracy z naszą firmą, czas na podpisanie umowy. Współpraca z Toruń Consulting Group nie musi oznaczać odcięcia Państwa od własnej dokumentacji. Zwykle proponujemy klientom, aby dokumenty przechowywali u siebie, a do nas przesyłali / przynosili jedynie dokumenty dotyczące miesiąca lub kwartału jaki jest aktualnie rozliczany. Oczywiście istnieje również możliwość przechowywania dokumentacji w naszej siedzibie naszej kancelarii, co zwolnione jest z jakichkolwiek opłat.

Istnieje także możliwość odbierania dokumentów źródłowych przez przedstawiciel naszej kancelarii w cyklach i terminach uzgodnionych z klientem.

 

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z krótkim opisem comiesięcznych czynności związanych z obsługą firmy przez nasze biura rachunkowe:

 • Na kilka dni przed zakończeniem miesiąca kontaktujemy się z klientem telefoniczne lub za pośrednictwem Internetu i ustalamy dane dotyczące listy płac. Na podstawie otrzymanych danych sporządzamy listę płac, ewidencję czasu pracy, i ZUS. Sporządzane są również przelewy dotyczące płatności ZUS.
 • W ciągu 7 dni kalendarzowych od zakończenia miesiąca klient dostarcza/my odbieramy we wcześniej umówiony sposób do biura dokumenty źródłowe. W ciągu 7 dni roboczych od otrzymania dokumentów informujemy o wyniku finansowym za dany miesiąc i ewentualnych płatnościach względem urzędu skarbowego.
 • Sporządzamy deklaracje, które następnie przesyłamy elektronicznie za potwierdzeniem na podstawie pełnomocnictwa do urzędu skarbowego. Możliwe jest także na życzenie klienta dostarczenie ww. deklaracji, za pośrednictwem poczty lub maila.
 • W przypadku wezwań dotyczących np. wyjaśnień w zakresie składanych deklaracji czy postępowań sprawdzających a także kontrolnych w zakresie prowadzonej dokumentacji, występujemy w imieniu klienta na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.